Stamtąd
powrót do forum 1 sezonu

Takie właśnie mam skojarzenia - trochę klimatu z miasteczka Salem, trochę kwestii związanych ze społecznością walczącą o przetrwanie jak w WD. Serial bardzo mnie wciągnął i liczę na dobry 2 sezon.

panadam

jak dla mnie to remake Miasteczka Wayward Pines: https://www.filmweb.pl/serial/Miasteczko+Wayward+Pines-2015-677970

ocenił(a) serial na 9
panadam

Me too ❤️

panadam

Do mocnych inspiracji (takich niemal graniczących z plagiatem) dorzuciłbym jeszcze powieść "HEX" Heuvelta https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5026330/hex

ocenił(a) serial na 8
pegaz_filmweb

brzmi ciekawie, z chęcią sprawdzę tę książkę, dzięki!

ocenił(a) serial na 7
mihau78

Wayward Pines zapowiadało się naprawdę świetnie, ale okazało się mimo wszystko pustą wydmuszką (czytałem trylogię ale nie podejrzewam, by serial był lepszy)

piotrekkozik

Książki nie były jakieś specjalne, ale przyjemnie się je czytało. Za to serial miał fajny 1 sezon (nie licząc zakończenia), ale drugiego to nawet nie skończyłem. Odpuściłem chyba po 2 odcinkach, bo widać, że po odjeściu Dillona twórcy nie wiedzieli jak poprowadzić serial.

pegaz_filmweb

O tym samy pomysłałam. W 1 odcinku o dziewczyce.

panadam

Mi bardziej kojarzy się z serialem lost

ocenił(a) serial na 8
panadam

jak dla mnie to Lost + Pod Kopułą

ocenił(a) serial na 8
mihau78

No tak, aktor z Lost + te dziwne dźwięki w lesie rodem z tego serialu

MisatoChan

ewidentnie to jest kopiuj wklej LOST. Fianl 1 sezonu Boyd w kominie i finał 1 sezonu lostów z najazdem kamery na szyb bunkru, gdyby to tak bardziej przeanalizować to zapewnie znalazłoby się wiele takich smaczków czyli niemal identycznych scen

ocenił(a) serial na 6
panadam

Jak dla mnie, to Lost+ Walking dead

ocenił(a) serial na 6
panadam

Mi najbardziej kojarzy się ze wspomnianym Wayward Pines (szkoda, że dostał cancel). No i trochę z Twin Peaks. Był też serial Society na nf, ale też skasowali). Ostatnio na Amazonie były jeszcze Absolwentki, a wcześniej Wilds (również cancel), ale tego nie oglądałem. Jest jeszcze Yellowjackets. Teraz wyszedł Silos na Apple TV+ i po dwóch odcinkach zapowiada się nieźle.

McGyverPL

Nie wiedziałem, że Silos jest ekranizowany. Przeczytałem trylogię Hugh Howeya o tym samym tytule i jest to jedna z pozycji tego gatunku która zrobiła na nie ogromne wrażenie.

ocenił(a) serial na 9
panadam

Lost na sterydach

ocenił(a) serial na 5
panadam

Faktycznie wciąga. Jestem na 4 odcinku 1 serii. Taka dziwna mieszanka. Lost, Salem, Walking dead. Ja bym dodał do tego jeszcze "Pod kopułą" jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. Jedynie czasem trzeba udawać, że nie widzi się lub nie słyszy pewnych scen.  - dziecko z przebitym mięśniem udowym następnego dnia śmiga po osiedlu...- szeryf cały ubrudzony krwią (specjalnie założył ładną koszule i jeansy i specjalnie się tak pobrudził dla efektu), gdy rano sprząta skrzynię - kilka innych kwiatków

panadam

Oglądałem za dzieciaka, ale mi się kojarzy z Dr Quinn. Miasteczko w środku niczego, ciągle ci sami bohaterowie, reszta mieszkańców jako tło, tam był pastor, tu ksiądz, tam Indianie, tu mieszkańcy kolonii... Podobny schemat :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones