PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338318}
7,9 34 185
ocen
7,9 10 1 34185
7,3 18
ocen krytyków
Pora umierać
powrót do forum filmu Pora umierać

Czasami lubię sobie urządzić seans filmowy w moim domu;) Oglądam wtedy mniej więcej po 2 filmy(jak czasu starczy;)
Ten film był tym drugim.... niestety. Powinienem oglądnąć go jako pierwszy ponieważ nie wszyscy mogą już wytrwać do końca;) Ja dokończyłem go dziś i nie żałuję.
Jak każdy film może się podobać lub nie. Tak jak ten film- oglądnąć i docenić mogą tylko nieliczni

Oceniłem film na 6/10 bo jako tako spełnia podstawowe potrzeby widza i gra aktorska jest też niezła. Nie mam nic przeciwko filmu ale są o wiele lepsze filmy.

Nie wiem może dlatego że gustuje w ilmach o mrocznej przysłonie/mgiełce? nie wiem:d

moviemylife16

Co ty sie tutaj czlowieku wypowiadasz o "grze aktorskiej" jak tyle o tym wiesz, co teoretyk, jestes taki sam jak jeden z milinow. Zero masz pojecia o tej kwestii od strony praktycznej. Zaprawde brzmi to smiesznie, kiedy czytam takie farmazony: "gra aktorska jest niezla". Nastepnym razem napisz lepiej: "w mojej marnej ocenie gra aktorska jest kiepska". Kimze ty jestes, zeby oceniac gre aktorską? Krytykiem filmowym?

Humor mi poprawiles.

ocenił(a) film na 6
efc_2

Myślisz że nie wiem co to jest gra aktorska? Oglądnął kilkadziesiąt filmów i już uważa się za niezwykłego degustatora/kepeera filmów. Prawda jest taka że gre aktorską można zobaczyć w teatrze nie w filmie. Szanowny Pan pewnie był raz no, może dwa razy w Teatrze. Ja teatr znam od dziecka, grałem na scenach w liceum, do teatru chodzę mniej więcej 4/6 razy na rok a ty pewnie znasz tylko ruchomy idealny teatr w ze szklanego monitora.

Następnym razem radzę się zastanowić nad odpowiedzią. Nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie.
Dziękuję i pozdrawiam, movi.

ocenił(a) film na 7
efc_2

od kiedy to nie można oceniać gry aktorskiej? to może niedługo trzeba być krytykiem żeby w ogóle według ciebie oceniać jakiś film... dla mnie niektóre sceny były dosyć sztuczne, również właśnie po części przez grę aktorską...

ocenił(a) film na 7
stereoid

Też odniosłem wrażenie sztuczności przy kilku scenach. Jednak nie wynikało to ze słabości gry aktorskiej, tylko wad scenariusza i niskiego poziomu reżyserii. Pod względem aktorskim ten film to tak naprawdę w prawie w całości Danuta Szaflarska, która zagrała rewelacyjne (mimika!). Ona i bardzo dobre zdjęcia spowodowały, że "wciągnąłem" się w film.

moviemylife16

Mrocznej co?

Co do filmu, to nie wdając się w szczegóły fabuły (niektórych takie moralizatorstwo ekranowe poruszy innych nie), muszę niestety powiedzieć, że obrazem jestem rozczarowany. Kino to dla niektórych jedynie logiczna i przejrzysta fabuła, inni pamiętają, że składa się na to jeszcze scenariusz, sposób przedstawienia, obraz wraz ze wszystkimi szczegółami (np. jakość ujęć), muzyka, kilka jeszcze innych, a na koniec połączenie tego wszystkiego w spójną całość. I wg mnie właśnie zabrakło tym wszystkim elementom jakości. Może dlatego, że zabrakło jakości również warsztatowi pani reżyser?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones